1.2.7 Bakanlar Kurulu Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Siyaset RP:ODY

Üst Yönetici
Moderatör
Bakanlar Kurulu:

-Toplam üç adet bakan ve bir adet meclis başkanı vardır. Bakan ve meclis başkanı olabilmek için belirlenen şartları karşılamak ve Meclis Seçimlerinden bir partinin veya ittifakın adayı olmanız gerekmektedir.

-Meclis Başkanı; Meclis Başkanı meclis ve üyelerinden sorumludur. Boşalan milletvekili koltuklarına parti ve ittifak farketmeksizin oyuncu ataması yapar. Eğer bakanlar kurulundan bir bakan bu atamayı onaylamadığını beyan eden bir duyuru gönderirse atama hakkı oyun başkanına geçer.

-Milli Savunma Bakanı; MSB ordudan sorumludur. Ordu alımlarını gerçekleştirir. MSB'nin en önemli görevi orduya üye alımıdır; ayın 25'i saat 00.00 ile 26'sı saat 23.59 saatleri arasında forumdan "Orduya Asker Alımı" adında konu açmakla ve ayın 29'u saat 00.00 ile 30'u saat 00.00 da konunun altına katılmak istediklerini beyan eden oyuncuların kullanıcılarını tam liste halinde konunun altına göndermektir. Eğer konuyu belirli saatlerde açmaz veya altına katılanları yazmaz ise bunlar oyun yönetimi tarafından yapılıp ilgili bakana yaptırım uygulanır.

-Adalet Bakanı; Oyun içerisinde ki adaletten sorumludur. Sohbet kısmında oyun kuralları dışında bir fiil yapılırsa ilgili oyuncuyu susturma hakkına sahiptir. Oyun adaleti için oyun yönetimi ile istişarede bulunabilir.

-Ekonomi Bakanı: Parti ve ittifak belirtmeksizin maddi konuda ihtiyacı olan oyunculara yardımcı olur. Eğer görev sonunda kendisine verilen limit ve oyun parasını lüzumsuz ve kendi çıkarına kullandıysa yaptırım uygulanır.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst